İBB'den öğrencilere karne tatilinde özel etkinlikler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), öğrencilerin karne tatillerini eğlenceli ve dolu dolu geçirmeleri adına çeşitli etkinlikler ve eğitimler düzenliyor. Çocuklar ve gençler, yaz tatillerinde şehrin dört bir yanındaki aktiviteler ve atölyelerle hem eğlenecek hem de öğrenecek

28 Haziran 2024 - 15:31

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), öğrencilere eğlenceli bir karne tatili yaşatmak adına keyifli ve bilgilendirici etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. İBB, yaz tatillerini dolu dolu geçirmeleri amacıyla çocuklar ve gençler için farklı branşlarda aktiviteler, eğitimler ve kampanyalar gerçekleştirecek.

ÇOCUKLAR SPORLA BÜYÜSÜN

İBB Spor İstanbul, çocuklar sporla büyüsün, spora erişimi olmayan kalmasın diye 40’ın üzerinde tesiste 3-17 yaş arası çocuklara iki aylık dönemlerde spor eğitimleri verecek.

İBB Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü, 2024 yılı haziran ve ağustos aylarını kapsayan spor ve gençlik hizmetleri faaliyetlerini sürdürecek. Yaz dönemi boyunca spor okulları, tercih danışma ve rehberlik hizmeti (LGS-YKS), ders atölyeleri, teknoloji faaliyetleri, gençlik ofisleri hizmet verecek.

Kayıt için https://spor.istanbul/spor-okullari/ web sitesini ziyaret edilebilir.

DOĞA KAMPI

İBB Spor İstanbul, öğrenciler için doğa kampı da gerçekleştirecek. Öğrenciler, okçuluk ve tırmanma gibi pek çok sosyal ve sportif etkinlikle keyifli vakit geçirecek.

Kamp etkinliği 1 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında, günübirlik ve konaklamalı seçenekleriyle hizmet verecek. Organizasyonun kayıtları temmuz ayının ilk haftası https://spor.istanbul/doga-kampi/ adresinden gerçekleştirilecek.

İSTANBUL GEZİSİ

İstanbul’un kadim tarihi, zengin yapı envanteri ve geleneksel yaşam kültürü “Gezi İstanbul” projesi kapsamında yıl boyu gerçekleştirecek tematik gezilerle, İstanbullu gençlerle buluşturulacak. 

Alanında uzman sanat tarihçisi ve rehberlerin eşliğinde, birbirinden farklı tematik başlıklar altında şehrin kültürel odakları, müzeleri, anıt eserleri, meydanları, seyir terasları ve önemli arterleri 40-50 kişilik gruplara tanıtılacak.

Sahnebüs'te Kültür A.Ş. ve Metro İstanbul işbirliğiyle tematik araçlar etkinlikleri kapsamında çocuklara yönelik etkinlikler sürecek. 

GENÇLERE PİLOTLUK EĞİTİMİ

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Gökyüzünün Yıldız Gençleri Projesi ile de 18-29 yaş arası gençlere İHA-1 ticari pilotluk eğitimi de verilecek.

GAZHANEDE ATÖLYELER

Müze Gazhane'de de sanat ve tasarım atölyeleri gerçekleştirecek. İstanbul'a yeni kazandırılan bir endüstriyel miras alanı olan Artİstanbul Feshane'de de çocuklara yönelik çalışmalar yaz boyu devam edecek. Çocuktan Çocuğa Akademi, Hayal Gücü Merkezi, sinema gösterimi ve atölye çalışmalarıyla İstanbullu gençler kültür-sanat alanında becerilerini geliştirme fırsatı bulacak.

ROBOTİK PROGRAMLAMA EĞİTİMİ

İBB Bilgi işlem Dairesi Başkanlığı Akıllı Şehir Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Tech Istanbul bünyesinde 2-25 Temmuz tarihleri arasında oyunlaştırılmış robotik programlama eğitimi verilecek. Eğitimde 7-15 yaş aralığındaki çocuklardan oluşturulacak 20-25 kişilik kontenjana yer ayrılacak. Oyunlaştırılmış robotik programlama eğitimi dört hafta boyunca hafta içi iki gün 10.00-12.00 saatleri arasında Tech Istanbul Şişhane'de yapılacak.

KARNE HEDİYESİ

‘İstanbul Kitapçısı’, İstanbul’un çeşitli noktalarında bulunan şubeleriyle İstanbulluların vazgeçilmez mekânları arasında yer almaya devam ediyor. Kitap okuma alışkanlığını teşvik etmek amacıyla yaz tatiline özel olarak İBB Kültür A.Ş. tarafından başlatılan kampanyayla ‘İstanbul Kitapçısı’na karnesini getiren 13 yaş ve altı ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kitap hediye edilecek.

‘İstanbul Kitapçısı’ şubeleriyle ilgili detaylara https://kultur.istanbul/istanbul-kitapcisi-subeleri/ adresinden ulaşılabilir.


ARŞİV