İSMEK eğitimleri devam ediyor

İstanbulluların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda hazırlanan Enstitü İstanbul İSMEK, 2023-2024 eğitim döneminde 39 ilçede, 16’sı uzmanlık okulu olmak üzere toplam 150 merkezde hizmet veriyor.

25 Ocak 2024 - 11:53

İstanbul Büyükşehir Belediyesi  (İBB) çatısı altında hizmet veren,  eğitim içerikleri İstanbulluların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda hazırlanan Enstitü İstanbul İSMEK, 2023-2024 eğitim döneminde 39 ilçede, 16’sı uzmanlık okulu olmak üzere toplam 150 merkezde hizmet veriyor. Merkezlerde 359 bin İstanbullu, eğitim hizmetini ücretsiz olarak alıyor. E-Bilişim teknolojileri, sahne ve gösteri sanatları, gastronomi ile mutfak sanatları ve kişisel gelişim alanında ücretsiz eğitim fırsatı sunan Enstitü İstanbul İSMEK, 2023-2024 eğitim döneminde “Teknik Tasarım”, “Medya ve İletişim” ve “Dekoratif El Ürünleri Yapımı”nı da eğitimlere ekledi. 

İstanbullulara 4 ana dalda ve 23 alanda eğitim veren Enstitü İstanbul İSMEK’in, yeni eğitim programlarından bazıları da şöyle;  Arduino ile Nesnelerin İnterneti, Dantel Anglez Yapımı: İleri Dekoratif Tasarımlar, Herkes için Canva (Canva'ya Giriş), İğne Oyası Temel Teknikler: Çiçek Yapımı, İnsan Kaynaklarında Süreç Yönetimi, Örme ve Düğümlü Takı Yapımı Atölyesi, Deri Cüzdan Yapımı Atölyesi, 3Ds Max ile Ürün Modelleme (V-Ray), Sanatsal Mozaik İleri Seviye Uygulamalar, Türk İşaret Dili Temel Seviye Konuşma Atölyesi, Punch Nakışı, Modern Nakış Teknikleri ile Kıyafet Süsleme, Ekşi Mayalı Ekmek Yapımı Teknikleri, Bilgisayarlı Modelistlik (Gerber), Mikro Fly ile Ön Muhasebe İşlemleri, Sınıf Yönetimi Atölyesi (Okul Öncesi), Kışa Hazırlık Atölyesi, Meyve ve Sebzede İyi Tarım Uygulamaları. 

Enstitü İstanbul İSMEK’te eğitimlere başvurular, yıl boyunca devam ediyor.  Başvurular, http://m.istanbulsenin.istanbul/eii ile https://enstitu.ibb.istanbul/portal/default.aspx adresi üzerinden yapılıyor. 

 


ARŞİV