Gönüllülerden gelenler

Kadıköy Belediyesi Gönüllü Evleri'nde yeni dönem ve etkinlikler başladı

09 Kasım 2023 - 15:09

Erenköy gönüllüleri yeni dönem açılışı

Kadıköy Belediyesi Erenköy Gönüllüleri 2023-2024 yeni dönem açılışını ve aynı zamanda Erenköy Gönüllülerinin 20.kuruluş yıldönümü gönüllülerle ve mahallelilerle birlikte kutladı. Gönüllü Başkanı Gülay Atakan ‘’Atatürk’ün laik izinden giderek ve ayrım gözetmeksizin herkese açık, kurslar, seminerler, sosyal yardım faaliyetleri ile Erenköy mahallesi sakinleri ile tüm Kadıköylülere hizmet üretme çabasıyla çalışmalarına devam etmektedir. Tüm çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyor yeni yılın yeniliklerle dolu ve daha verimli ve başarılı bir şekilde devam edeceğini umuyorum” dedi.

 29 Ekim’den 10 Kasım’a Atatürk’le yan yana

Kriton Curi Gönüllülerin ev sahipliğinde Kadıköy Belediyesi Gönüllülerinin ‘’29 Ekim’den 10 Kasım’a Atatürk’le yan yana” konulu söyleşisi Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans salonunda gerçekleşti. Onur konuğu Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir oldu. Kriton Curi gönüllülerinin Vokalist Pop Korosu eşliğinde tüm konuklarla birlikte marşlar söylendi.

Feneryolu Gönüllü Evi yeni dönem açılışı

Kadıköy Belediyesi Feneryolu Gönüllü Evin’in yeni dönem açılışı yapıldı. Komitelerin hazırlayıp sunduğu dönemin ilk kahvaltısının ardından, Gönüllü Evi Başkanı Bahar Yılmaz, hep birlikte güzellikleri paylaşacağımız huzurlu, başarılı, birlik beraberlik içinde mutlu bir dönem diledi. Gönüllü evinde güzel dileklerle pasta kesildi ve  uzun yıllar İngilizce Eğitimi veren Birsen Uzun’a katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

Çocuklara İngilizce eğitimi

Kadıköy Belediyesi Feneryolu Gönüllüleri Çocuk Komitesi etkinlikleri kapsamında gönüllü İngilizce eğitmeni Çiğdem Civaner, gönüllü evinde çocuklara İngilizce etüd dersleri vermeye başladı. Gönüllü Başkanı Bahar Yılmaz ‘’ Çocuklarımızın gerek eğitim gerekse kişisel pekişimlerine katkıda bulunmak amacıyla takviye eğitimler vermeye devam edeceğiz’’ dedi. Çocuk komitesi Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle çocuklara Atatürk’ün Nutuk kitabını hediye ettiler.

Sonbahar kermesi

Fenerbahçe Gönüllüleri Gönüllü Evinin önünde dezavantajlı ailelerin çocuklarının eğitim hayatına katkıda bulunmak adına kermes düzenledi.  Gönüllü Başkanı Meliha Kaya çevre esnafın ve mahalle sakinlerinin desteklediği kermese Fenerbahçe parkını ziyarete gelen ziyaretçilerinde katıldığını ifade ederek “Gönüllüler el emekleri ile gönül zenginliğini birleştirerek çocuklarımıza katkıda bulunuyorlar’’ dedi.

Ev sahibi kiracı ilişkileri

Acıbadem Gönüllü Evi’nde “Ev sahibi kiracı ilişkileri” semineri yapıldı. Seminerde avukat Baran Aydın önce ev sahibinin ve kiracının haklarını anlattı. Kendisine yönetilen sorulara cevaplar verdi. “Ev sahibi kiracıyı evden çıkarabilir mi?” sorusu üzerine avukat Aydın ‘’Ev sahipleri, sözleşme devam ettiği sürece kiracıyı istediği an evden çıkaramaz. Haklı gerekçeler varsa öncelikle kiracıya ihtarname çekilir. Bir yılda iki ihtarname gönderilen kiracı için tahliye kararı çıkarılabilir. Kiracıyı evden çıkarmak için haklı gerekçelerden bazıları şunlardır.’’ Gayrimenkul tadilatı, ev sahibinin eve ihtiyacı olması, mülk sahibinin değişmesi bu tür durumlarda, yasalarla belirlenmiş zaman sınırları dahilinde kiracının evden çıkmasını talep etmek mümkündür. Kira bedelinin ödenmemesi de tahliye talebi için yeterli ve geçerli bir sebeptir. Ayrıca mülk sahibi evini satarsa kiracıyı tahliye etme hakkına sahiptir” dedi. Aydın, kiracıların hakları konusunda da bilgiler verip, soruları yanıtladı.

Türk sanat müziği konseri

Şef Erdem Şentürk yönetimindeki Fenerbahçe Mahallesi Gönüllü Evi Türk Sanat Müziği Korosu, Kadıköy Evlendirme dairesinde verdiği konserde hüzzam ve nihavent makamındaki eserler seslendirildi. Konser sonunda koro tarafından hazırlanıp seyircilere bayraklarla birlikte sözleri dağıtılan Cumhuriyet marşı hep birlikte 100. yıl coşkusuyla söylendi.

 


ARŞİV