İktidardan belediyeye değil algıya operasyon

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, bazı basın organlarında belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu operasyonun “Kadıköy Belediyesi’ne rüşvet operasyonu” olarak sunulmasını, “Algı operasyonu” olarak değerlendirdi. Odabaşı, “Kadıköy Belediyesi’ne ne bir polis geldi ne de arama yapıldı. Bugün iktidarın yeni bir algı operasyonuna tanıklık ediyoruz” dedi

18 Mayıs 2022 - 11:09

Önceki gün medyada yer alan “Kadıköy Belediyesi’ne rüşvet operasyonu” haberleri üzerine açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, bireysel şikayetler üzerine bazı belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 224 kişi hakkında başlatılan soruşturmanın belediyeye yönelik operasyonmuş gibi sunulmasını iktidarın algı operasyonu olarak değerlendirdi.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Bugün, mevcut iktidarın yeni bir ayak oyununa, algı operasyonuna tanıklık ediyoruz. 

Basına ‘Kadıköy Belediyesi’ne rüşvet operasyonu olarak yansıyan ‘haber’ apaçık ki Kadıköy Belediyesi’ne karşı yapılan siyasi bir operasyonun parçasıdır. Kadıköy Belediyesi’ne ne bir polis girdi ne de arama yapıldı. Ama, medyaya öyle bir servis yapıldı ki, sabahın ilk saatlerinden itibaren, belediyenin bütün kadroları gözaltına alınmış gibi haberler yayınlandı.

“BELLİ Kİ BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETMİŞİZ”

Oysa gerçek başka.

Bugün Atatürk Havalimanı’nın yıkılma süreci ile oluşan kamuoyu duyarlılığını farklı bir yöne kaydırmak için yapılan bir algı yönetimidir. Kadıköy Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesidir! Cumhuriyet değerlerinin en temel savunucusudur. Bugün Atatürk’ün ismini havalimanından silmek isteyenler eş zamanlı olarak bu operasyonu kurgulayarak yaptıklarını kapatmaya çalışıyorlar. İzin vermeyeceğiz!

Son dönemde Kadıköy Belediyesi olarak hükümet ile sık sık karşı karşıya geliyoruz. 

‘Söğütlüçeşme’ye AVM yaptırmayacağız’ diyoruz, ‘Kalamış halkındır’ diyoruz, ‘Eski tren istasyonlarını bize verin halkın kullanımına açalım’ diyoruz. 

Yani hükümetin rant projelerine açıktan karşı çıkıyoruz. Belli ki birilerini rahatsız etmişiz. Kadıköy’ün Cumhuriyet’in değerlerini savunan bir kale olmasını hazmedemiyorlar. Asla fethedemeyecekleri bu kaleyi şimdi algı operasyonları ile yıpratmaya çalışıyorlar. Eğer bir belediyeye rüşvet ve yolsuzluk üzerinden soruşturma başlatılacaksa bunun adresleri bellidir ve bu adresler arasında Kadıköy yoktur!  

Kadıköy halkı ve kamuoyu bilmeli ki hiçbir zaman hukuksuzluğun yanında durmayacak ve Kadıköy halkının menfaatlerini savunmaya devam edeceğiz.

Tehdit ve saldırılar karşısında asla geri adım atmayacak, Cumhuriyetin değerlerini sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz.

Halkın gündemini değiştiremezsiniz, buna izin vermeyeceğiz!”

 

 


ARŞİV