Özgür Özel: “CHP artık Türkiye'nin her köşesinde vardır”

CHP Genel Merkezi önünde zafer konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel “Ben TRT'nin yalancısıyım, birinci parti olduk” dedi

01 Nisan 2024 - 00:48

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde oyların yarısı sayılmasının ardından açıklama yaptı. Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada "TRT'ye bir sürprizimiz var demiştim, 1977'den beri ilk kez TRT ekranlarında CHP şu anda birinci parti olmasıdır. Bugün elde ettiğimiz başarının en önemli mesajı şudur; CHP artık başının üzerindeki görünmez yüzde 25'lik tavanı kırmıştır, tuzla buz etmiştir" dedi. CHP’nin artık tüm demokratların partisi olduğunu söyleyen Özel “ CHP artık Türkiye'nin her köşesinde vardır” dedi.

CHP Genel Merkezi’nde yaptığı konuşmanın ardından CHP Genel Merkez binası önünde otobüsün üzerinde binerek konuşan Özel’in konuşmasında öne çıkanlar şunlar:

"Işıkları kapattırmayan milletimize teşekkür ediyorum. CHP'nin tüm kademelerinde görev yapan tüm emekçileri ve gönüllüleri yürekten kutluyorum.

Rakibine iki kat fark atan Mansur Yavaş'ı, bir cumhurbaşkanı ve 17 bakana karşı seçim kazanan Ekrem başkanı, muhteşem bir seçim sonucuna imza atan Vahap Seçer'i, Adana gibi başkan Zeydan Karalar'ı, Antalya'yı iki kez üst üste kazanma başarısı gösteren Muhittin Böcek'i kutluyorum.

İl belediye başkanlarımızı kutluyorum. Söylediğimizde birileri inanmıyordu; kıyı şeridinden içeri hamle yapacağız dedik... Bursa'yı, Balıkesir'i, Denizli'yi ve Manisa'yı kazandık. Uşak'ı, Afyon'u, Kütahya'yı kazandık. Bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyorum.

Cumhuriyet tarihi boyunca hiç kazanmadığımız bir ile memleketim Manisa'ya teşekkür ediyorum.

40 yaş altı 17 adaydan 11'i seçildi. Tüm gençleri tebrik ediyorum.  Milletimiz ekmeğini küçültenlere açık mesaj vermiştir. Yok sayılanlar ülkeyi yönetenlere açık mesaj vermiştir. Seçildiği kesinleşen belediye başkanı sayımız 410.

Bugün partimizi birinci parti yaptık! Vallahi ben TRT'nin yalancısıyım.

Size söz veriyorum ilk genel seçimde de Atatürk'ün partisini iktidar yapacağız!"

 

 


ARŞİV