Ücretsiz internet “İstanbul Senin’de”

İBB’nin mobil hizmetlerini tek platformda toplayan “İstanbul Senin” uygulaması artık İstanbullulara internet hizmeti de sunacak

28 Temmuz 2022 - 09:37

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) hizmetlerine kolayca ulaşılmasını sağlayan mobil uygulaması “İstanbul Senin”, İBB Wi-Fi  hizmetinin giriş noktası olacak. İBB Wi-Fi ücretsiz mobil internet, cep telefonundan internete bağlananlar için sadece İstanbul Senin mobil uygulaması üzerinden kullanılabilecek. İstanbullular her geçen gün yaygınlaşan İBB Wi-Fi noktalarından uygulamayı kullanarak kolayca internete erişebilecek. Ücretsiz, güvenli ve hızlı internet, meydan, cadde, park, bahçe, spor alanları, kültür merkezleri, sosyal tesisler, üniversite, hastane, toplu taşıma araçları ve daha birçok kamusal alanda kullanmak isteyen herkesin hizmetinde olacak.

NASIL KULLANILACAK?

Ücretsiz Wi-Fi hizmetinden faydalanmak isteyen İstanbulluların, İBB Wi-Fi karşılama ekranından “İstanbul Senin” uygulamasını telefonlarına indirmeleri ve kayıt olmaları gerekecek. Uygulamayı daha önceden indirmiş olan kullanıcılar ise İBB Wi-Fi karşılama sayfalarında cep telefonu numaralarını girdiklerinde İstanbul Senin uygulamasına otomatik olarak aktarılacak. En yakın İBB Wi-Fi bağlantı noktalarını harita üzerinde görebilecek ve ek bir bilgi ya da şifre girmeden tek tıkla bu hizmete bağlanabilecekler. Ayrıca kullanıcılar kalan kota bilgilerini de anlık olarak takip edebilecekler.

21 TEMMUZ’DA BAŞLADI 

İstanbulluların kullanımına sunulan ve 5 milyon kullanıcı sayısını aşan İBB Wi-Fi, tüm kullanıcılara aylık 30 GB kota ile hizmet veriyordu. Yeni uygulama ile İBB Wi-Fi hizmetine sadece İstanbul Senin uygulaması üzerinden erişiminin başladığı 21 Temmuz’dan itibaren bu kota 60 GB’a yükseltildi.

TÜM UYGULAMA MAĞAZALARINDA

İstanbullular, iOS App Store, Google Play Store ve Huawei App Galery üzerinden İstanbul Senin’i indirip, kişisel bilgilerini girerek ücretsiz olarak üyeliklerini gerçekleştirebiliyor. Üyelik sonrası 9.563 noktada 60 GB’lık kota ile İBB Wi-Fi hizmetinden faydalanma imkanına kavuşuyorlar.

 

 


ARŞİV