Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda, öğrencilerin mesleki deneyimlerini arttıran ve özgüvenlerini arttırmak amacıyla düzenlenen Mezuniyet Projesi Dersi ve Jürisi, 4 yıldır devam ediyor. Eğitim faaliyetlerinde Okan Üniversitesi ile işbirliği içinde bulunan Kadıköy Belediyesi de 7 Mayıs Salı günü Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Yerel Yönetimler Programı jürisine katkı verdi. Okan Üniversitesi Yerel Yönetimler Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Seda H. Bostancı’nın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Programı mezuniyet jürisine; Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Birol Alas, Kadıköy Belediyesi Özel Kalem Müdürü Kadriye Sağlam, Kadıköy Belediyesi E. Başkan Yardımcısı ve Ataşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ayşe İnci Beşpınar, Kadıköy Belediyesi İmar Müdürlüğü Teknik Şefi Nilgün Canpolat ve Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Suzan Girginkaya Akdağ katıldı. Mezuniyet projesinde ağırlıklı olarak “Kentsel dönüşüm” konusu ve Fikirtepe ele alındı. Öğrenciler mezuniyet projesine çalışırken de Kadıköy Belediyesi’nden bilgi ve belge desteği aldı. Kentsel dönüşüm, yerel gazete, ulaşım sorunları ve kent estetiği başlıca işlenen konular arasındaydı. Mezuniyet Projesini anlatan öğrenciler, Filiz Kapucu, İsmail Bal, Azize Elif Uzunöner, Gizem Şimşek, Elif Atış, Burak Arınan, Elif Türk ve Gökhan Bayram jürinin eleştiri ve önerilerini dikkatle dinledi. Mezuniyet aşamasına bir adım daha yaklaşan öğrenciler, değerlendirmeleri de göz önüne alarak mezuniyet projelerini tez çalışması haline getirecekler. .