"An'da Asılı Kalan" Sergisi Decollage Art Space'te açıldı

Fotoğraf sanatçısı Oktay Demirkesen ve heykeltıraş Nihat Arıkan’ın, suyun hareketini ve dönüşümünü, kendi disiplinleri aracılığıyla yorumladığı "An'da Asılı Kalan" adlı sergi, 29 Nisan’da Decollage Art Space’de ziyarete açıldı

02 Mayıs 2024 - 14:06

Fotoğraf sanatçısı Oktay Demirkesen ve heykeltıraş Nihat Arıkan’ın, suyun hareketini ve dönüşümünü, kendi disiplinleri aracılığıyla yorumladığı "An'da Asılı Kalan" adlı sergi, 29 Nisan’da Decollage Art Space’de ziyarete açıldı.  Sergi, su damlasının her sıçrayışta farklı bir forma bürünmesini hem fotoğraflarla hem de heykellerle gözler önüne seriyor.

Fotoğraf üzerine birçok karma sergi ve projesiyle tanınan Demirkesen, su damlalarının oyununu ölümsüzleştiriyor. Su damlalarının yansıttığı mikro ve makro hikâyeleri fotoğraflarıyla anlatıyor. Nihat Arıkan ise suyun heykele dönüşümünü sunuyor. Tıp alanında uzun yıllar hizmet verdikten sonra sanata yönelen  ve seramik ve porselen çalışmalarıyla tanınan Arıkan, sergi kapsamında, suyun figüratif soyutlamalarını üç boyutlu formda ele alıyor ve izleyiciye suyun etkileyici dönüşümünü hissettiriyor.

Demirkesen ve Arıkan bu sergide disiplinlerarası bir diyalog oluşturarak, farklı sanatsal ifadelerin suyla olan ilişkisini vurguluyorlar. Sergi, suyun çeşitli yönlerini aydınlatmayı hedeflerken, aynı zamanda yaşam ve toplum üzerindeki dönüştürücü gücüne dikkat çekiyorlar.  Sergiyi, 25 Mayıs tarihine dek Decollage Art Space'te ziyaret edilebilirsiniz.

Ziyaret Saatleri:

Her gün: 10:00 – 18:00

Adres:

Suadiye Mahallesi, Müzeyyen Sokak, No:4/1, 34740, Kadıköy/İstanbul

 

 

Etiketler; sergi sanat

ARŞİV