Engelsiz Filmler Festivali “Kısa Film Yarışması” başvuruları devam ediyor

Türkiye'nin ilk ve tek erişilebilir film festivali Engelsiz Filmler Festivali “Kısa Film Yarışması” başvuruları devam ediyor

09 Haziran 2022 - 21:43

“Bir arada film izlemek mümkün.” sloganıyla yola çıkan ve bu yıl 17-23 Ekim tarihleri arasında 10’uncu kez gerçekleştirilecek “Engelsiz Filmler Festivali”, tüm Türkiye’den sinemaseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. Festival kapsamında ilki 2021 yılında düzenlenen “Kısa Film Yarışması” için başvurular  devam ediyor.

Kısa filmlerin sanatsal gücünü seyirciler, genç yönetmenler ve sinema profesyonelleriyle birleştirerek yeni bakış açılarını beyazperdeye yansıtmayı planlayan “Kısa Film Yarışması”na başvuruda tema kısıtlaması bulunmuyor. Kurmaca ve animasyon türünde, süresi 20 dakikayı aşmayan, 2021 ve 2022 yapımı ulusal ve uluslararası kısa filmlerin başvurularını bekleyen yarışma, tüm dünyadan kısa filmlerin katılımına açık olarak gerçekleştiriliyor.

Son başvuru tarihi 14 Temmuz olan “Kısa Film Yarışması”nda finale kalarak, festival programında yer alacak filmler 2 Ağustos tarihinde açıklanacak. Bu yıl para ödülü de verilecek yarışmada jüri üyeleri En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödüllerini, izleyiciler de oylarıyla Seyirci Özel Ödülü’nü belirleyecek. En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo’nun 500’er USD ödül alacağı yarışmanın En İyi Film ödülü ise 1000 USD olacak.

Kısa Film Yarışması’na başvurular, filmfreeway.com üzerinden yapılabilecek. Başvuru koşulları ve festivale dair detaylı bilgi için www.engelsizfestival.com ve filmfreeway.com/AccessibleFilmFestival adresleri ziyaret edilebilir.


ARŞİV