Gazhane’de Genç Festivali

“İstanbul’un Genç Festivali” FestZ, 10-11-12 Haziran’da Müze Gazhane’de yapılacak. Pek çok etkinliğin olacağı festivale katılım ücretsiz

10 Haziran 2022 - 10:26

Müze Gazhane gençleri bir araya getirecek bir festivale ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 10-11-12 Haziran tarihlerinde Müze Gazhane’de Akbank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşecek FestZ, birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapacak. Atölyelerin, eğitimlerin, söyleşilerin, eğlence alanlarının ve konserlerin yer alacağı FestZ, gençlere üç günlük bir deneyim ortamı sunacak.

NFT dünyası, yeni teknolojiler, fotoğraf sanatı, hikâye ve edebiyat evreni, imza etkinlikleri, konser ve atölyelerle birlikte Z kuşağına farklı bir bakış açısıyla yaklaşan festivale katılım ücretsiz. Sadece  FestZ web sitesinden kayıt olmak gerekiyor.

10 Haziran günü kapılarını açacak olan FestZ, güne Alemşah Öztürk’ün NFT semineriyle başlayacak. Murat Meriç İle Teknoloji Ve Müzik söyleşisi, Kreatif Portfolyo Buluşmaları, sürdürülebilirlik odaklı gıda ve bakım atölyeleri, Tuna Kiremitçi, Mine Söğüt, Latife Tekin imza etkinlikleriyle sürecek etkinliğe akşam saatlerinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu katılacak. Festivalin ilk günü İmamoğlu’nun açılış konuşmasının ardından  Karnaval DJ Performansı, İkilem konseri ve Tuz Biber Ayakta Talk Show’u ile devam edecek.

FestZ’nin ikinci günü sanat dolu bir sabahla başlayacak. Dilan Bozyel’in İstanbul temalı fotoğraf sergisi, Yekta Kopan’ın hikâye atölyesi ve imza etkinliğiyle devam edecek. Okan Çabalar’ın stand-up gösterisi, Duygu Atakan’ın “Çok Açık Konuşucam” isimli söyleşisi ve ardından Karnaval DJ Performansı ve Eylül Çekirge konseriyle sürecek. Gece;  sürpriz bir rapçinin sahne performansından sonra Bohemian Rhapsody filminin gösterimi ile tamamlanacak.

Festivalin son günü Tunca Öğreten & Murat Baykara İle Hakikat Sonrasında Dijital Medya Girişimciliği söyleşisi ile başlayacak. Buket Uzuner’nın imza etkinliğiyle devam edecek  festival, gençlerin yakından takip ettiği Cem İşçiler stand-up gösterisiyle eğlenceli anlar yaşatacak. Akşam saatlerinin müzik dolu anlarını başlatacak olan Karnaval DJ ekibi sahnedeki yerini önce caz performansına, sonrasında da elektronik pop grubu KÖFN’e bırakacak. Günün ve FestZ’nin son konseri ise rap dünyasının tanınmış isimlerinden Şanışer ve Sokrat’in performansıyla gerçekleşecek.

FestZ’nin program detayları ve saatleri için FestZ web sitesindeki program akışını ziyaret edebilirsiniz.

 


ARŞİV