İki şehirli komedi oyunu

Tiyatro Ak’la Kara’nın, kadın ve erkek ilişkilerini komik bir şekilde anlatan “Karımın Kocası” oyunu; tiyatronun İstanbul ve Muğla’daki sahnelerinde oynanıyor

25 Şubat 2020 - 11:01

Tiyatro Ak’la Kara, yeni komedi oyunu “Karımın Kocası”, seyirciyi kahkahaya boğuyor.Hırvat oyun yazarı Miro Gavran’ın kaleme aldığı oyunda, modern çağda ilişkilerin anatomisini anlatılıyor. Kerem Kobanbay, Aslı Kobanbay ve Yavuz Pekman’ın rol aldığı 3 kişilik oyun; 22 Haziran 2019’da yaşama veda eden usta oyuncu Enis Fosforoğlu anısına sahneleniyor. İstanbul Tiyatro Ak’la Kara ve Bodrum Tiyatro Ak’la Kara olarak iki şehirli olarak seyirciyle buluşan oyun, her haftasonu Bodrum’da, ayda 2 defa da Bahariye’de seyirciyle buluşuyor.

“Şaşkınlıkla, sorun karışırsa ortaya kahkaha çıkar…” sloganını taşıyan oyunun konusu şöyle; Eski bir Hırvat denizci olan Luka, Hırvatistan-Slovenya hattında tren hostesi olarak çalışan eşi Eve’e yemek hazırlarken, Slovenya’dan geldiğini söyleyen Tony adında bir davetsiz misafirin anlattıkları karşısında küçük dilini yutacak gibi olur. Eşi Eve Slovenya’da da Tony ile evlidir. Birbirini tanımayan ve pek de akıllı olmayan bu iki adamın artık ortak bir sorunları vardır ve birlikte bir çıkış yolu bulmaya çalışırlar.

Tiyatro Ak’la Kara: Bahariye Caddesi Akyıldız Pasajı No:92 Bahariye – Kadıköy 0216 541 43 59

Tiyatro Ak’la Kara Bodrum: Konacık Mahallesi , Kale İş Merkezi  A 17/18 Konacık


ARŞİV