İtalyan halk şarkıları…

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Tenorlarından  “Napoliten Konserleri”, İstanbul’un 4 farklı sahnesinde seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

02 Ocak 2019 - 16:09

Duygu yüklü İtalyan halk şarkılarından oluşan “Napoliten Konseri”  İtalya’ya kısa bir yolculuk niteliğinde. Konserdeki  şarkılara  yer yer hüzün , yer yer de neşe hakim olurken,   E.di Capua, F.P Tosti , E. De Curtis, R.Falvo, L. Denza, C.A.Bixio, G.Cottrau, R.Leoncavallo, S. Cardillo gibi değerli bestecilerden eserler seslendirilecek.

 “l’te vurria vasa”, “Mattinata”, “Non ti scodar di me”, “Fenesta Che Lucive”, Dicitencello Vuie”, “Tu ca nun chiagne” , “Torna a Surriento”, “Mamma”, “Marechiare”, “O sole mio” ise konser programında yer alan eserlerden bazıları. Konserde Besnik Ademoğlu, Serkan Bodur, Can Reha Gün, Yoel Keşap ve Muzaffer Soydan’a piyanist Hüseyin Kaya eşlik edecek. Konserin sahne kurgusu Hüseyin Kaya’ya ışık tasarımı ise Taner Aydın’a ait.

Karşı yakada 2 kere sahnelenecek konser, daha sonra Anadolu yakasına geçerek,  8 Ocak, 6 Şubat ile 26 ve 30 Mart’ta Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde, 9 Ocak’ta da Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.


ARŞİV