Yapay zeka oyunu Kadıköy'de başladı

​“Remote İstanbul” oyunu, bir yapay zekanın sesi ve komutunda seyirciyi Kadıköy sokaklarında benzersiz bir maceraya çıkarıyor...

15 Kasım 2022 - 13:46

Yapay zekâ İpek’in sesi ve komutuyla Kadıköy’de sıradışı bir şehir yolculuğuna çıkaracak Remote İstanbul, Kundura Sahne ve Lita Yapım Evi yapımcılığında üçüncü kez İstanbul’da olacak.

Belgesel tiyatronun öncü Alman grubu Rimini Protokoll’ün dünya metropollerine özel tasarladığı ve Berlin, Milano, Moskova, Taipei gibi 50’den fazla şehirde sahnelenen performansı “Remote X”in İstanbul uyarlaması olan Remote İstanbul, şehri sahneye ve oyunun başrol oyuncusuna dönüştürüyor. Şehirle kurduğumuz bağı görsel olduğu kadar işitsel olarak da güçlendiren oyun; İstanbul ile ilişkimize yeni gözlerle bakmaya ve onu anlayarak yeni bir momentum yaratmaya davet ediyor.

KADIKÖY SOKAKLARINDA 

Rimini Protokoll’ün kurucularından Stefan Kaegi’nin tasarladığı ve Jörg Karrenbauer’in yazıp yönettiği Remote İstanbul, 17 Kasım'da sahnelenmeye başladı. 11 Aralık tarihine kadar sahnelenecek olan oyun, Türkçe gerçekleşecek. Kundura Sahne ile Lita YapımEvi ortak yapımı olan Remote İstanbul, Kadıköy Belediyesi işbirliğinde ve Tepe Nautilus AVM’nin katkılarıyla gerçekleşiyor. Remote İstanbul’un biletleri, #KunduraGenç kapsamında gençlere özel 50 TL’den satışa sunulurken, tam bilet ücreti de 120 TL olacak. beykozkundura.com adresinden satın alınabilecek biletlerde iki ve daha fazla alımlarda %20 indirim fırsatı sunuluyor.

Ayrıntılı bilgi: beykozkundura.com/remoteistanbul

REMOTE İSTANBUL KÜNYESİ

Tarih: 17 Kasım - 11 Aralık 2022

Perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri

Saat: 15:30 

Başlangıç Noktası: Manolya Parkı - Koşuyolu, Kadıköy

Süre: 120’

Dil: Türkçe

Biletler: beykozkundura.com

Kundura Genç: (25 yaş altı) 50 TL, tam: 120 TL 

(İki ve daha fazla bilet alımlarında %20 indirim)


ARŞİV