"Yarının Kadın Yıldızları" Kadıköy'de

“Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”na değer görülen 21 isim, 11 Haziran’da Süreyya Operası’nda konser verecek

06 Haziran 2023 - 11:40

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenen 51. İstanbul Müzik Festivali, genç kadın müzisyenlerin eğitimlerine yurtdışında devam etmelerine, yarışmalara ve orkestra seçmelerine katılmalarına veya iyi bir enstrümana sahip olmalarına katkıda bulunmaya devam ediyor. İstanbul Müzik Festivali kapsamında altı yıldır TSKB’nin (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) sponsorluğunda yürütülen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu” projesinin kazananları belirlendi. 2023 yılında, 21 genç kadın müzisyen fondan yararlanmaya hak kazandı. Böylelikle Yarının Kadın Yıldızları’nın sayısı 90’a ulaştı. 

Keman flüt, piyano, kontrabas, viyola ve arp icra ederek destek almaya hak kazanan müzisyenlerin isimleri şöyle: Naz İrem Türkmen, Ceren Altınel, Gökçe Akkoyunlu, Defne Erdem, Ceylan Ölmez, Nihan Ulutan, Ayben Sever, Gizem Güllü, Eda Öncül, İlayda Gülümser, Ece Ataç, Beste Eser, Mercan Aldemir, Çağla Ulusev, Eylül Sümbül, İdil Olğar, Defne Kükürt, İpek Sinem Karali, İdil Naz Alıcı, Alara Hekimoğlu ve Perla Alara Kurşun.

Yıldız adayları Süreyya Operası’nda 

17 Haziran’a kadar sürecek olan 51. İstanbul Müzik Festivali, fon almaya hak kazanan genç kadın müzisyenlerin katılacağı bir konsere de ev sahipliği yapacak. TSKB işbirliğiyle 11 Haziran Pazar akşamı 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleşecek konserde, projenin bu yılki kanaat önderi, Veriko Tchumburidze de genç kadın müzisyenlerle birlikte sahnede olacak. Festivalin TSKB desteğiyle Cumhuriyet’in 100. yılı anısına sipariş ettiği ve genç müzisyen Cem Esen tarafından bestelenen eser de ilk defa seslendirilecek. Bilet fiyatları 600 TL, 500 TL, 250 TL, 200 TL ve 10 TL arasında  değişiyor. 


 


ARŞİV