Buzzfest yüz binin üzerinde ziyaretçi ağırladı

Sadece Kadıköylülere değil her yaştan tüm İstanbullulara eğlenceli vakit geçirme imkânı sunan kış festivali Buzzfest, sona erdi. Festivali iki ay boyunca yüz binin üzerinde İstanbullu ziyaret etti

04 Mart 2022 - 10:37

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen kış festivali Buzzfest, 24 Aralık günü başladı 28 Şubat günü sona erdi. Buzzfest, iki ay boyunca sadece Kadıköylülere değil, İstanbul’un her yerinden gelen ziyaretçilere ev sahipliği yaptı. 

YÜZ BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Tüm İstanbullulara eğlenceli vakit geçirme imkânı sunan Buzzfest’i bu yıl yüz binin üzerinde kişi ziyaret etti. 500 metrekare alan üzerine kurulan festival alanı aynı zamanda su ve elektrik kullanımının en düşük düzeyde tutulmasıyla çevre dostu özelliği taşıdı.

DÖRT YAŞ ÜSTÜ HERKES FAYDALANDI

Kalamış Atatürk Parkı içinde bulunan Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi’ndeki iki alanda özel bir teknoloji kullanılarak buz pisti ve buz kaydırağı pisti hazırlandı. 4 yaş üstü her kullanıcıya açık olan pistlerde, İstanbullular yarım saatte bir değişen seanslarda hem buz pateni hem de şişme botlarla buz kaydırağından kayma keyfini yaşadı.

 

KASKLAR VE PATENLER ÜCRETSİZ VERİLDİ 

Yoğun talebi dengelemek amacıyla sembolik bir ücretin alındığı festivalde, buz pistine gelenlere ücretsiz olarak kask ve paten temin edildi. Buz pateni yapmak isteyenlere eğitmenler tarafından temel eğitim verildi. Temel eğitimden sonra kaymaya çalışan çocuklar ve yetişkinler kimi zaman düştü kimi zaman da birbirinden destek alarak büyük bir heyecan ve mutluluk yaşadı. Festival’de en çok eğlenen şüphesiz çocuklardı. Özellikle küçük çocuklar, festival boyunca şişme botla buz üzerinde kayma keyfini doyasıya yaşadı.  

EĞLENCE HİÇ DURMADI

Ses ve ışık gösterileriyle renklenen festivalde 2 ay boyunca eğlence hiç durmadı. Yılbaşını Uninvited Jazz Band grubunun konseri ve DJ performanslarıyla karşılayan festivalin yeni yıl partisine Kadıköylülerin ilgisi yoğundu. Karnaval korteji, jonglör show, bubble show gibi etkinliklerle çocuklara farklı alternatifler de sunan Buzzfest’in minik katılımcılar için bir başka eğlencesi ise Şubadap Çocuk grubunun konserleri oldu.

FESTİVALE KATILANLAR YAŞADIKLARI MUTLULUKLARI ANLATTI

Arkadaşlarıyla birlikte festivale gelen Sıla Polat, “Benim ikinci gelişim. İlk gelişimden daha iyi kaydım. Hatta ben ilk geldiğimde çok şaşırdım belediyenin olduğu için ve fiyatlar bu kadar uygun olduğu için. Keşke daha çok gelseydim diyorumm.” diye konuştu.

Üsküdar’dan gelen Erman Oran, “Bu etkinlik güzel bir etkinlik. Açıkçası belediyenin böyle farklı şeyleri desteklemesi gençler açısından çok güzel. Sosyal belediyecilik anlamında da olumlu etkileri var.  Keşke daha uzun sürseydi, daha fazla olsa diye insan istiyor. Bizim de ilk gelişimizdi.  Zor da olsa kaymaya çalıştık” dedi.

Babası ile birlikte festivale gelen dört yaşındaki Aras Taylan Çatal, “Ben burada çok eğlendim devam etmesini istiyorum. Seneye de devam etsin çok istiyorum” diye konuştu.

Cevizlibağ’dan festivale ikinci defa gelen Zeynep Suna ise şunları söyledi:

“İlk geldiğimde çok beğenmiştim. Arkadaşlarımla tekrar toplandık geldik. Kadıköy Belediyesi burayı baya güzel yapmış. Ortam çok güzel, akşam çok güzel. Her sene yapabilirler bu etkinliği daha da uzatsınlar süresini daha çok gelelim.”

 

 


ARŞİV