Klasik otomobilciler Yeşilçam'ı Kadıköy'e taşıdı

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Üyeleri, Yeşilçam sinemasına damgasını vurmuş oyuncuların...

28 Eylül 2011 - 15:14

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Üyeleri, Yeşilçam sinemasına damgasını vurmuş oyuncuların siyah-beyaz fotoğraflarıyla ve döneme ilişkin aksesuarlarla dekore edilen yeni dernek merkezlerinin açılışına yine 50 yıl öncesinde Türk sinemasında da kullanılmış ve şimdilerin klasikleşmiş otomobilleriyle katıldılar.

Klasik otomobil aksesuarları, torpidoları, maketleri, neon lambaları ve fotoğraflarıyla dekore edilen yeni merkezin, bir bölümü de nostaljik Yeşilçam temasıyla donatıldı ve kafe şeklinde tasarlandı.
Özellikle 1960'lı ve 1970'li yıllarda Türk sinemasına büyük emek vermiş Türkan Şoray, Filiz Akın,Ediz Hun,Cüneyt Arkın,Göksel Arsoy,Tarık Akan gibi oyunculara ve film setlerine ait foto blokların duvarlara asıldığı kafede, lambalı radyo, çevirmeli telefon, duvar saati gibi döneme ait aksesuarlar da unutulmadı. Açılışını klasik otomobillere sevdalı Zeki Alasya, Erkan Can,Şevket Çoruh, Faruk Peker, Tolga Savacı gibi sanatçılarla birlikte yapan dernek üyeleri yarım asrı devirmiş Chevrolet, Buick, Ford, Cadillac, Oldsmobile marka otomobilleriyle katıldılar ve daha sonra Doğukan Manço'nun disk jokeyliğinde Barış Manço şarkıları dinlediler. Sanatçılarla birlikte İKOD'un 10.yıl pastasının kesimiyle devam eden günde çok renkli dakikalar yaşandı...
 
Klasik otomobilleri günümüz koşullarında muhafaza ederek geleceğe taşımak misyonuyla hareket eden İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, kurulduğundan bugüne kadar pek çok aktiviteye imza attı. Dernek üyeleri daha önce de Ankara'da Anıtkabir, Selanik'de Atatürk Evi, Çanakkale'de Şehitlikler ve Eskişehir'de ilk yerli otomobil Devrim Ziyaretleri gibi etkinlikler yapmıştı.
 

ARŞİV